Firma założona i prowadzona przez Grzegorza Krauze, licencjonowanego instruktora taktyki
i techniki interwencji, byłego pracownika i szkoleniowca wydziału antyterrorystycznego. Współtworzona przez byłych członków służb specjalnych wojska i policji (w tym Jednostki Grom).

Podstawowa działalność firmy obejmuje specjalistyczne szkolenia formacji mundurowych
i cywilnych oraz doradztwo w zakresie bezpieczeństwa. Wszystkie prowadzone szkolenia oparte są o rzeczywiste i sprawdzone w sytuacjach bojowych techniki oraz o wiedzę ludzi, którzy wielokrotnie w takich sytuacjach się znajdowali. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie bojowe założyciela, współpracujący z nim zespół wykwalifikowanych ekspertów oraz kilkanaście zrealizowanych dotąd projektów pozwalają świadczyć usługi najwyższej jakości.
(więcej w dziale "Oferta")

Współpraca z "Krauze - szkolenia i ochrona" zapewnia Klientom rzeczywisty wzrost poziomu wyszkolenia ich pracowników i efektywne procedury działania w sytuacji zagrożenia. Do grona Klientów Firma ma dotąd zaszczyt zaliczyć Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Izbę Celną, Policję, Straż Ochrony Kolei, firmy z sektora ochrony osób i mienia. (więcej w dziale "Referencje")


Misją firmy jest, wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności, aby podnosić kwalifikacje firm i służb stojących na straży bezpieczeństwa. Kompetencje i doświadczenie osób tworzących firmę oraz współpraca z najlepszymi trenerami w kraju pozwalają tą misję realizować.